slide07.jpg
slide01.jpg
slide02.jpg
slide03.jpg
slide04.jpg
slide05.jpg
slide06.jpg

Mikrodermabrázia

Čo je mikrodermabrázia?

- je to malá procedúra pri ktorej je pokožka vystavená posobeniu kryštálov za účelom odstránenia  vrchnej vrstvy kože. ikrodermabrázia podporuje produkciu nových kožných buniek v bazálnej, najhlbšej vrstve kože, tiež podporuje tvorbu kolagénu.

 

Ste vhodný typ na mikrodermabráziu?

Mikrodermabrázia je vhodná procedúra pre osoby s pokožkou inklinujúcou k tvorbe akné, s malými jazvami a rozšírenými pórmi.

 

Ako ošetriť pokožku po zákroku?

Ihneď po zákroku je vhodné použiť krém s UV faktorm,tiež by sa pokožka mala chrániť pred priamim slnkom.

 

Ako často sa doporučuje ošetrenie mikrodermabrázie?

Bežná mikrodermabrázia sa skladá zo 4 až 8 procedúr v dvojtýždňových intervaloch. Doporučuje sa pridať dodatočnú procedúru každých 1 až 3 mesiacov pre udržanie kúry.

 

Aký výsledok sa dá dosiahnuť?

Koža bude vyzerať zdravšie,jemnejšie,zredukujú sa jemné vrásky a póry sa stiahnu.


Mikrodermabrázia v praxi

Mikrodermabrázia je ošetrenie špeciálnym prístrojom, kde pomocou vákua cez manipulačnú hlavicu sa dostávajú na pokožku korundové kryštáliky mikrónových rozmerov. Tieto kryštáliky odstraňujú z povrchu pokožky odumreté bunky, nečistoty, zbytky mazu, ktoré sú okamžite  odsaté vákuovým okruhom stroja. Sila ošetrenia sa reguluje podĽa typu problému, ktorý chceme riešiť.

Odstránením odumretých buniek zvyšujeme vlastnú obnovischopnosť pokožky, zlepšuje sa stav epidermisu, strácajú sa drobné vrásky, lepšie sa dajú vpravovať účinné látky, zvyšuje sa krvný obeh , zrýchĽuje sa tok lymfy a metabolizmus v derme, zrýchĽuje sa aj tvorba kolagénu, napravuje sa nadmerná tvorba mazu.Mikrodermabrázia sa doporučuje:

  • - pri omladzovacích kúrach
  • - na vyhladzovanie vrások a zvýšenie tonusu kože
  • - na zvyšovanie hydratácie
  • - na ošetrenie upchatých pórov, a na pokožku s rozšíreným pórom
  • - na zosvetlovanie pigmentových škvA•n
  • - pri ošetrení problémovej pokožky
  • - pri striach