slide07.jpg
slide01.jpg
slide02.jpg
slide03.jpg
slide04.jpg
slide05.jpg
slide06.jpg

Krém La Mer

Vyskúšajme krém La Mer na vlastnú tvár...

Samotný krém je veľmi výživný a hydratačný. Jeho pomerne hutná konzistencia mnohých nazačiatku prekvapí. Paul Tchinnis však hovorí ako sa má malý zázrak používať. Krém sa nenanáša priamo na tvár, ale je potrebné pred použitím ho v dlaniach rozohriať, tým sa uvolnia všetky dôležité ingrediencie. Až potom sa priloží na tvár a krk. Mnohý si myslia, že budú mať pleť po použití krému veľmi mastnú. Pleť ale krém prijme a stane sa vláčnou, hladšou a zdravšou...

 


Kto krém La Mer vyskúša, bude nadšený a už ho nikdy nevymení. Ostáva len vyskúšať...

Zrodila sa hviezda ...

Tento krém ospevujú herečky aj slávne modelky. V čom je jeho tajomstvo a prečo je taký úžasný, že ho miluje Jenifer Lopez aj herečka Halle Berry, rovnako aj modelka Naomi Campbell? Vrtá Vám hlavou, včom je Créme de la Mer oproti iným taký výnimočný? Pozrime sa na tento malý zázrak zblíska, ale pôjdeme najprv preskúmať ako vlastne vznikol a kto ho vlastne vyrobil.

História krému de la Mer je spojená s nešťastnou náhodou, pri ktorej si vedec Max Huber, pracujúci pre americkú NASA, pri jednom pokuse popálil tvár. V tej dobe mu žiadny lekár nevedel pomôcť s nápravou pleti a tak sa rozhodol,že si pomôže sám. Po dvanástich rokoch a niekoľko tisícich pokusoch vyrobil krém, ktorý dokázal jeho pokožku výrazne vyhladiť a zregenerovať.

Aké ma tento krém zloženie? Krém obsahuje morské riasy, vápnik, horčík, draslík, železo, lecitin, vitamíny C, E, B12, oleje z citrusov, eukaliptu, pšeničné klíčky a slnečnicu. Zdá sa Vám, že tieto ingrediencie nájdete aj v iných krémoch? Je to tak, že mimoriadnosť krému La Mer spočíva v jeho výrobe. Max Huber totiž využíval zvláštnu pomalú destilačnú techniku a proces výroby trval tri až štyri mesiace.
,,Presný spôsob výroby však nikomu neprezradil" , povedal riaditeľ pre výskum a rozvoj Paul Tchinnis, ktorý v laboratóriách Max Huber Research Labs robí už sedem rokov.

Po Maxovej smrti predala jeho céra práva firme Estée Lauder. Až vtedy mohli vedci prvýkrát nahliadnuť do jeho laboratória. Ingrediencie boli známe, ale postup žial nie. Keď napríklad na začiatku začali spracovávať riasy, po jednnom dni začali nepríjemne zapáchať. Nevedeli ako ďalej. Skúšali to stále ďalej a nakoniec sa rozhodli,že výrobu predĺžia. Čím bola výroba dlhšia, tým sa viac krém začal podobať tomu Maxovému. Dokonca aj riasy prestali zapáchať. Stále to ale nebolo ono. Počas výroby prišli aj na to, že Max počas fermentácie púšťal zvláštne svetlo a hudbu. Zistil totiž, že to krému dáva zvláštnu energiu a výsledok je potom neporovnateľne lepší.

Po tomo zistení sa vlasnte druhýkrát zrodil krém da La Mer.